Fakültemiz

Sevgili öğrencilerimiz,

Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan fakültemiz, Kıbrıs’ın Girne kentinde eşsiz deniz manzarasıyla bütünleşen, özgün mimarisiyle modern, çağdaş altyapı ve donanıma sahip Girne Üniversitesi bünyesinde 2016-2017 Akademik Yılında ilk eğitim yılına başladı.

Girne Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ilk öğrencileri olma ayrıcalığı ile eğitiminize başlamış olmanızdan dolayı sizleri kutlar başarılı bir eğitim yılı geçirmenizi dileriz.

Fakültemizde; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri bulunmaktadır.

Mühendislik Fakültesi olarak hedefimiz, uluslararası alanda rekabet edebilen, karşılaştıkları problemlere özgün, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunabilen uygulama becerileri yüksek, disiplinler arası ekiplerde çalışabilen ve kilit konumları üstlenebilen mühendis yetiştirmektir.

Misyonumuz; kaliteli eğitim-öğretim ve araştırma olanakları sunarak, ülkemizde ve dünyada teknolojiye dayalı bilim odağı olmak, çevre bilincine sahip, gelişmeye açık, etik değerlere saygılı mühendis yetiştirmektir. Vizyonumuz, misyonumuzu gerçekleştirmek için Mühendislik Fakültesi’nin belirlediği vizyon; Çağdaş bilim ve teknoloji ile araştırmayı yaşam boyu öğrenmeyi ve öğretmeyi ilke edinmiş akademik kadroya sahip, araştırma, geliştirme ve eğitim-öğretim altyapısını sürekli güncelleyen, bilgiyi toplumsal ve endüstriyel faydaya dönüştürmeyi sağlayacak projeler geliştiren, ekolojik – teknolojik – ekonomik bileşenlerin uyumu ile temiz üretim bilinci oluşturan, entelektüel birikim ile disiplinler arası işbirliğini ön planda tutan, ilk sıralarda tercih edilen, etik değerlere saygılı, bir fakülte olmaktır.

Doç. Dr. Eser GEMİKONAKLI
Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili