İnşaat Mühendisliği

Misyon
İnşaat mühendisliği tarihin başlangıcından beri yaşamın önemli bir parçası olmuştur. İnşaat mühendisliği konusu binaların, köprülerin, tünellerin, ulaşım etkinliklerinin ve toplumun sağlık, refah, emniyet, istihdam ve memnuniyeti bakımından gerekli diğer oluşumların ve doğal kaynakların çevresel kontrolü ve kullanımı ile ilgilenmektedir.

Vizyon
İnşaat Mühendisliği Bölümü olarak bizim temel prensiplerimiz, akademik bilgi ve profesyonel tecrübelerimizi öğrencilerimizle paylaşmak ve ahlaki değerlere de mutlak bağlılıkla, öğrencilerimizi, bu disiplinin çözümünü gerektirdiği mühendislik problemlerini, analitik çözümleme yeteneklerini de etkili şekilde kullanarak çözebilmeleri ve hızlı, etkili kararlar verebilmeleri için gerekli yetenek ve bilgi ile donatmaktır.

İş Olanakları
İnşaat Mühendisliği Mezunları, özel veya kamu sektöründe her türlü bina, baraj, havaalanı, köprü, yol, liman, kanalizasyon, su şebekesi, vb. gibi hizmet ve endüstri yapılarının planlanması, projelendirilmesi, yapımı ve denetimi alanlarında çalışma olanağı bulurlar.